لوازم کمپینگ

راهنمای خرید پانچو

PONCHO BUYING GUIDE

یکی از شرایطی که اغلب در هنگام پیاده روی یا کمپینگ با آن رو به رو می شوید، بارش باران است که در عین زیبایی و آرامشش می تواند مشکل ساز هم باشد. با خرید پانچوی بارانی مناسب این شرایط علاوه بر در امان ماندن از باران، می توانید ساعات لذت بخشی را در کنار دوستان و در طبیعت خاطره سازی کنید.

از کمپینگ با ماشین همراه خانواده تا پیاده روی و کوهنوردی در طبیعت، باید وسایل مناسبی برای موقعیت های مختلف و پیش بینی نشده همراه خود داشته باشید. استفاده از ابزار با کیفیت در بیرون از خانه در هر شرایطی می تواند بر لذت طبیعت گردی و تجارب دلپذیر آن بیافزاید.

 پانچو جایگزین سریع و راحتی در مقایسه با لباس های بارانی است که بسیاری از طبیعت گردان از آن استقبال می کنند. سادگی و سبکی پانچو کمپینگ گزینه بسیار مناسبی برای فعالیت در فضای باز است. به راحتی روی سر، شانه ها و حتی کوله پشتی تان را می پوشاند و از آنها در برابر باران و باد محافظت می کند.

راهنمای خرید پانچو کمپینگ

در ابتدایی ترین شکل، پانچو بارانی یک تکه مستطیل از پارچه یا پلاستیک ضد آب است که در وسط آن یک دهانه وجود دارد. سر شما از آن عبور می کند و پارچه روی بدن شما را می پوشاند.

بسیاری وزن یا اندازه پانچو بارانی را در نظر می گیرند برخی توجهی به حجم اضافه یا سایز جمع شده آن ندارند. چه در حال دوچرخه سواری باشید یا در حال پیاده روی یک پانچو بارانی کوهنوردی همه کاره بهترین گزینه خرید و استفاده از آن در هنگام بارش باران است. در ادامه راهنمای خرید پانچو بارانی توسط فروشگاه اینترنتی ایران کمپینگ آمده است که در انتخاب نوع آن به شما کمک می کند.

The benefits of using a rain poncho

مزایای استفاده از پانچو بارانی

این نوع لباس کمپینگ بسیار عالی است، زیرا به راحت ترین روش از شما در مقابل باران محافظت می کند. به جای اینکه کاپشن یا شلوار بارانی بپوشید، روی کوله پشتی تان را کاور بکشید و دست آخر باز هم خیس شوید، بهتر است به سادگی از پانچو در سایز های مختلف استفاده کنید.

طبیعی است که پانچو ها پوشش یکسانی را در قسمت پایین تنه ارائه نمی دهند یا به طور کامل بازو یا مچ دست را نمی پوشانند، اما می توانند در فضا و وزن صرفه جویی قابل توجهی ارائه دهند.

پانچوهای میان رده و رده بالا ویژگی های بیشتری را برای افزودن راحتی و تطبیق پذیری ارائه می دهند. به عنوان مثال، برخی از پانچوها از پارچه تنفسی ضد آب برای کمک به تخلیه عرق ساخته شده اند. برخی دریچه های زیپ دار در قالب جیبی نیز ارائه می دهند. برخی از پانچوها دارای آستین هایی هستند که به خشک نگه داشتن دستان شما کمک می کند. بسیاری از پانچوها دارای بند کشی در اطراف کمر هستند که از تکان خوردن پانچو در باد جلوگیری می کند.

مواد متداول پانچو باران شامل نایلون یا پلی استر روکش شده یا چند لایه، فیبر Cuben،PVC  و انواع مختلف پلاستیک است. پانچوهای قابل استفاده مجدد معمولاً از نایلون یا پلی استر با پوشش سیلیکونی ساخته می شوند. اینها مقرون به صرفه، بادوام و ضد آب هستند. مدل های فوق سبک در دسترس هستند که از مواد نازک تری مانند Dyneema ساخته شده اند. پانچوهای پلاستیکی یکبار مصرف نیز موجود است.

خرید پانچو بارانی کمپینگ

طراحی پانچو بارانی

عواملی در ساخت و طراحی پانچو کوهنوردی دخالت دارند که برخی از آنها شامل مواد سازنده، وزن و اندازه بسته بندی، تناسب و ماندگاری است.

در نظر گرفتن چندین فاکتور مهم برای سنجش کیفیت پانچو مهم است. این عوامل به شما کمک می کند تا انتظارات خود را برای پانچو در سفر مشخص کنید، در نتیجه می توانید بهترین مورد را برای خود انتخاب کنید.

 

همه چیز در مورد راحتی، گرما، حفاظت از آب، زیپ و کلاه در پانچوهای مسافرتی است. با این حال، چند چیز وجود دارد که قبل از تصمیم گیری در مورد بهترین پانچو برای سفر، شایسته بررسی دقیق تر است.

ماندگاری

میزان دوام پانچو علاوه بر مواد سازنده آن به نحوه استفاده شما از آن نیز بستگی دارد. اگر هدف اصلیتان از خرید پانچو در هنگام پیاده روی در طبیعت و فعالیت های زیاد است، بادوام ترین پارچه را برای خرید انتخاب کنید. در این صورت ممکن است که مقداری وزن آن بیشتر شود اما دیگر لازم نیست نگران شاخه وبرگ ها و یا دیگر اتفاقات ناگزیر در کمپینک که باعث پارگی آن می شود، باشید.

تناسب

پانچو مناسب که با کوله پشتی یا بدون آن پوشش خوبی را فراهم کند، انتخاب هوشمندانه ای است. پانچو کوهنوردی متناسب در قسمت پشت کمی بلندتر است تا پشت بدن همراه با کوله پشتی را نیز کاملاً کاور کند. به طول آن در زمان خرید دقت کنید که در هنگام استفاده از آن دچار مشکل نشوید. اگر قصد استفاده از آن بدون کوله پشتی را دارید طول آن را کمتر انتخاب کنید تا در هنگام پیاده روی، روی زمین کشیده نشود.

وزن و اندازه بسته بندی

معمولاً از پانچو به عنوان یک بارانی ساده و امکان کاور کردن در هنگام دوچرخه سواری یا پوشاندن کوله پشتی استفاده می شود. در هر حالتی وزن و اندازه بسته بندی آن اهمیت دارد. سبک ترین، کوچکترین و محکم ترین مدل قیمت پانچو را افزایش می دهد. برای همه افراد، وزن عامل اصلی نخواهد بود. فقط کاربرد مورد نظر خود را در نظر داشته باشید و مطمئن شوید پانچویی که انتخاب می کنید به اندازه کافی کوچک باشد تا در هر کیفی که حمل می کنید جا می شود.

مواد

یکی از عوامل اصلی که می تواند بر قیمت پانچو تأثیر بگذارد مواد استفاده شده در آن است که ارتباط مستقیم با وزن و میزان دوام آن دارد. اصلی ترین ترکیب مواد سازنده این محصول باید ضد آب بودن آن را تضمین کند. بر خلاف پانچو های ارزان قیمت بهترین پانچو بارانی معمولاً از پلی پروپیلن، نایلون یا پارچه های مشابه با تکنولوژی دوخت بالا ساخته می شوند که در تهیه سایبان های چادر کمپینگ نیز از همین متریال استفاده می شود.

انواع مختلف متریال استفاده شده در پانچو

  • پی وی سی PVC : برای ساختن یک لایه به تنهایی استفاده می شود. از طریق لایه بندی ضد آب می شود. پی وی سی قابلیت عایق رطوبتی بالایی دارد و تعمیر آن ارزان و آسان است.
  • سیلیکون: از این نوع متریال معمولاً برای ساخت پانچوهای بارانی استفاده می شوند. پانچوهای سیلیکونی از پلی استر با روکش سیلیکونی ساخته شده اند و سطحی ضد آب ایجاد می کنند و آن را خشک نگه می دارند. این پانچوها بادوام ترین مواد برای ساخت پانچو بارانی هستند.
  • سیلیکون: از این نوع متریال معمولاً برای ساخت پانچوهای بارانی استفاده می شوند. پانچوهای سیلیکونی از پلی استر با روکش سیلیکونی ساخته شده اند و سطحی ضد آب ایجاد می کنند و آن را خشک نگه می دارند. این پانچوها بادوام ترین مواد برای ساخت پانچو بارانی هستند.
  • نایلون با روکش PU: نایلون با روکش PU پارچه های سخت و ضد آب است. بیشتر در ساخت چادرهای ضد آب کاربرد دارند. این مواد کمک می کند تا آب از سطح خارج شود. نایلون با روکش PU برای فصل زمستان بهترین انتخاب است، نه برای فصل تابستان زیرا سیستم تهویه هوا ندارد.

ویژگی های یک پانچو مناسب

قیمت پانچو کمپینگ

در حالی که فناوری پارچه بزرگترین عامل در قیمت پانچو بارانی است، جزئیات ساخت و ساز نیز نقش مهمی ایفا می کند. تاثیر مجموعه‌ای از ویژگی‌های کاربردی، در قیمت محصول منعکس میشود.

کلاه در پانچو از ویژگی های اصلی آن است. اکثر کلاه ها دارای لبه ها و تنظیماتی در کناره ها و پشت هستند تا اندازه دهانه کلاه را تنظیم کنند. پانچو های بدون این تنظیمات برای استفاده های متداول در نظر گرفته شده اند.

نکته بعدی در مورد کلاه ها، حرکت کردن آنها است. یعنی با حرکت سر شما کلاه هم حرکت کند که در این صورت راحتی بیشتری را برایتان فراهم می کند. لبه دار بودن کلاه که تقریبا از دیگر قسمت ها کمی ضخیم تر است که باعث می شود باران مستقیما به صورت شما نزند. عمق کلاه نیز عامل دیگری است که باید در نظر بگیریدکه البته به سایز سر شما نیز بستگی دارد. اگر قرار است صورت شما از کلاه بیرون بماند که باز هم خیس خواهید شد!

پانچو بارانی در سایزهای مختلفی عرضه می شود، اما معمولاً از نظر اندازه بزرگتر از کاپشن است، بنابراین نباید نگرانی در مورد اندازه آن وجود داشته باشد. بیشتر از کت و کاپشن ها قسمت های بیشتری از بدن شما را می پوشاند و سفر را برای شما آسان می کند. پانچو بارانی نباید در قسمت جلو آویزان شود بلکه بیشتر در پشت باید بلندتر باشد، به این ترتیب از کوله پشتی شما در برابر باران محافظت می کند.

جیب ها در پانچو می تواند بسیار کاربردی باشند. به خصوص اگر دارای زیپ ضدآب باشند که بر قیمت آن می افزایند.

اندازه جمع شده بانچو و وزن سبک آن از ویژگی های دیگری است که در طراحی یک پانچو مناسب در نظر گرفته شده است. پانچوهای بارانی معمولاً خیلی سنگین نیستند. حتی پانچوی بارانی با مواد ضخیم 0.9 کیلوگرم وزن دارند. پانچوها کوچک هستند. پانچوها عموما جمع و جورتر از کت های بارانی هستند. به عنوان مثال، پانچو یکبار مصرف یا فوق سبک ممکن است به اندازه یک کارت اعتباری باشد. پانچوها معمولاً زیپ حجیم یا نوارهای الاستیک ندارند. آنها فقط از یک تکه پلاستیک یا پارچه ساخته شده اند. این باعث صرفه جویی در فضای کوله پشتی شما می شود. این پانچو را برای سفرهایی که احتمال بارش باران وجود دارد، اما انتظار نمی رود، انتخاب عالی باشد. یک پانچو جمع و جور اگر مجبور به استفاده از آن نباشید، فضای زیادی را در کوله شما اشغال نمی کند.

مشخصات پانچو کمپینگ

پانچوها قابل اعتماد هستند. بیشتر پانچوها زیپ ندارند که ممکن است خراب شود. آنها دارای درزهای کمتری هستند که باز شوند و شروع به نشتی کنند. این باعث می شود پانچو کمی قابل اعتمادتر باشد. اگر انتظار یک باران طوفانی طولانی و شدید و شرایط ناهموار را دارید، خرید پانچو با کیفیت می تواند بهترین تصمیم باشد.

اینگونه وسایل بارانی باید تهویه خوبی داشته باشند تا عرق شما تبخیر شده و از آن خارج شود. در غیر این صورت، عرق شما به همان اندازه که باران می تواند لباس شما را خیس کند می تواند آزارد دهنده باشد. از آنجایی که پانچوها گشاد هستند، اجازه تهویه بسیار بیشتری نسبت به کت های بارانی می دهند. هوا می تواند زیر بازوهای شما وارد شود و رطوبت می تواند خارج شود. پانچوها آستین های تنگی ندارند. هوای تازه نیز می تواند از پایین پانچو وارد شود زیرا کمربند وجود ندارد. این جریان هوا به خشک شدن لباس و بدن شما کمک می کند. برخی از پانچوها همچنین دارای دریچه های زیپ دار یا دریچه های دکمه دار در زیر بازوها و در قسمت جلو هستند که می توانید برای افزایش بیشتر تهویه آنها را باز کنید. این جریان هوا با تبخیر و خروج عرق به شما کمک می کند خشک تر بمانید.

قابل تنفس بودن، الگوهای رنگی مختلف، خشک شدن سریع و درزهای مهر و موم شده حرارتی از دیگر ویژگی های مهم در پانچوهای با کیفیت است.

جهت مشاهده طیف گسترده ای از محصولات پانچو بارانی همراه با مشخصات و قیمت آنها، می توانید به قسمت خرید پانچو بارانی در فروشگاه اینترنتی ایران کمپینگ مراجعه کنید و از یک خرید راحت و آسان لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *