راهنما

راهنمای خرید اسکیت

اسکیت4525

اسکیت (Roller skating) یکی از لذت بخش ترین محصولات سرگرمی برای بزرگسالان و کودکان است.

و برای کسانی که ورزش های انفرادی را دوست دارند بسیار سرگرم کننده است.

اگر می خواهید از اسکیت استفاده کنید یا برای عزیزانتان بخرید، می توانید این مقاله را بخوانید که شما را با جزئیات راهنمایی می کند. پاسخ به سوالاتی مانند نحوه انتخاب اسکیت، آنچه در خرید اسکیت مهم است در این مقاله آمده است.

قبل از تصمیم گیری در مورد خرید اسکیت، شناختن انواع اسکیت میتواند برای شما مفید باشد. به خصوص اگر مبتدی هستید، انتخاب اسکیتی که بتوانید به راحتی آن را کنترل کنید بسیار مهم است.

بنابراین، ابتدا می خواهیم در مورد انواع اسکیت صحبت کنیم

اسکیت587
اسکیت5236

انواع اسکیت

اسکیت  شهری: اسکیت های شهری را می توان برای سطوح مبتدی ترجیح داد. با این حال، توصیه می شود ابتدا در زمینه اسکیت تناسب اندام تجربه کسب کنید و به اسکیت شهری روی بیاورید.

اسکیت اسلالوم: اسکیت اسلالوم بدون ترمز پاشنه ای نوعی اسکیت با قدرت مانور بالا می باشد. همانطور که از نام آن پیداست، برای اسلالوم با سرعت بالا بین مخروط هایی که در فواصل منظم روی سطح چیده شده اند استفاده می شود. برای مبتدیان توصیه نمی شود

اسکیت تهاجمی: اگر در آینده هدف اسکیت سواری روی سطح شیب دار و اسکیت روی ریل دارید، می توانید در ابتدا اسکیت تهاجمی را انتخاب کنید. اسکیت های خطی تهاجمی با چرخ های کوچک نیز برای پرش از مکان های بلند مناسب هستند

اسکیت‌های سرعتی :که چرخ‌های آن بزرگ‌تر از انواع دیگر اسکیت‌ها است، به سوارکار اجازه می‌دهد تا با بیشترین سرعت ممکن حرکت کند. برای سطح مبتدی توصیه نمی شود

نکته مهم: هرگز اسکیتی که خیلی فراتر از توانایی های شماست، نخرید. علاوه بر این که لذت این ورزش برایتان از بین میرود، باعث آسیب رسیدن به شما میشود. چون به دلیل ریزه‌کاری‌هایی که در ساخت اسکیت حرفه‌ای بکار رفته، قادر به کنترل تعادل و سرعت هنگام استفاده از آن نخواهید بود

اگر اسکیت همه جانبه و کلاسیک می خواهید، بهترین گزینه برای شما اسکیت غلتکی است که نام دیگر آن مدل چهار چرخ میباشد.  مدل چهار چرغ  پایه گسترده دارد که ثبات خوبی را برای شما فراهم می کند و برای همه سنین( بچه ها و همچنین افراد مسن) مناسب است.

مدل های اینلاین هر 4 چرخ در یک خط قرار دارند و کنترل کردن آنها کمی سخت تر است.

هزینه اسکیت

قیمت اسکیت در ایران و همچنین در سراسر جهان می تواند بسیار متفاوت باشد. اگر یک جفت اسکیت را در یک فروشگاه معمولی با قیمتی بسیار بالا دیدید، تعجب نکنید.

در عین حال ناامید نشوید، زیرا مهمترین کاری که در ابتدا انجام خواهید داد این است که تعیین کنید بودجه شما چقدر است.

همچنین نباید فراموش کنید که این کار تنها به خرید اسکیت ختم نمی شود، بلکه باید ست کلاه ایمنی و بسته های محافظ را نیز خریداری کنید.

توصیه ما این است که 60 درصد از بودجه خود را به اسکیت و 40 درصد را به مواد محافظ باقی مانده اختصاص دهید.

تصادفات اسکیت مهم هستند و می توانند آسیب جدی ایجاد کنند. بنابراین در نظر گرفتن بودجه خود در این راستا بسیار سودمند است.

 قبل از اینکه به خرید اسکیت بروید، بسیار مهم است که سطح خود و هدفی که اسکیت ها را خریداری کرده اید، تعیین کنید. با دانستن این دو میتوانید بهترین گزینه اسکیت از نظر هزینه را انتخاب کنید.

اسکیت58963
اسکیت 5841

سایز کفش اسکیت

حتما اسکیت مناسب سایز پای خودتان بخرید و برای اینکه که از یک اسکیت برای مدت طولانی تری استفاده کنید اسکیتی با سایز بزرگتر از پاهای خود نخرید.

چون برقراری تعادل را هنگام اسکیت بسیار مشکل می‌کند و باعث بهم خوردن تعادل شما و زمین خوردن شما بشود. در حال حاضراکثر اسکیت های موجود در بازار توانایی تغییر سایز دارند و امکان تغییر اندازه آن ها تا چند سایز وجود دارد.

هنگام خرید کفش برای کودکان که در سن رشد هستند و سایز پایشان مدام تغییر میکند، به این مورد توجه کنید و یک  اسکیت خوب با قابلیت تغییر سایز خریداری کنید.

در صورت پوشیدن اسکیت با سایز بزرگتر کنترل کودک بر کفش کمتر می شود و کودک نمی تواند اسکیت سواری کند

احتمال ساییده شدن پا آنقدر زیاد است که قوزک و عضلات پشتی پای کودک آسیب می بیند.

همچنین نباید سایز را آنقدر کوچک بگیرید که انگشتان کودک تاول بزند.

جوراب کفش اسکیت

یکی از اجزای مهم اسکیت می باشد زیرا مانع زخم شدن پا درون اسکیت می‌شود.

هنگامی که پا درون اسکیت باشد با اطراف آن برخورد می‌کند و جوراب مانع از برخورد مستقیم با بدنه اسکیت می شود. بنابراین باید استحکام و ضخامت کافی داشته باشد.

جوراب های نازک باعث تماس پا با بدنه اسکیت و زخم شدن پا میشود که در اسکیت های استاندارد معمولا قابل جدا شدن هستند و می توان به راحتی آن را تعویض کرد و در صورت لزوم  شست.

پس از هر بار پوشیدن اسکیت ، جوراب‌ها را خارج کرده و بشویید، تا از کثیف‌شدن و بوی بد آن‌ها جلوگیری کنید.

اسکیت 587
52اسکیت

چرخ اسکیت

در خرید اسکیت به چرخ های آن توجه کنید. اسکیتی که تهیه می کنید باید دارای چرخهای روان و نرم باشند چرخ‌های بدون کیفیت معمولاً هنگامی که اسکیت بر روی زمین حرکت می کند صدا می دهد و یا به خوبی بر روی زمین حرکت نمی کند.

اما چرخ های مناسب پس از استفاده و هنگامی که بر روی زمین کشیده می شود صدا نمی دهد و به خوبی و روان حرکت میکند.

اندازه چرخ ها اگر کوچکتر و فریم کوتاهتر باشد برای جابه جایی راحت تر و تغییر جهت بیشتر مناسب ترند. چرخ های بزرگتر و فریم های بلندتر از بوت کفش برای رشته های سرعتی که تغییر جهت کمتری دارند کاربردی ترند.

محدودیت های خود را به عنوان یک اسکیت سوار تعریف کنید. بدن خود را بشناسید و بدانید روی کدام سطوح باید اسکیت کنید.

محل اسکیت برای اندازه چرخ بسیار مهم است. چرخ های سخت برای زمین های سخت بهتر هستند. اما برای جاده های خاکی و نرم تر، اسکیت های نرم می توانند کار شما را بسیار آسان تر کنند.

چرخ های کمکی نداشته باشد:

در بعضی اسکیت ها امکان تغییر حالت چرخ در آنها وجود دارد که فروشنده ها ادعا میکنند باعث یادگیری سریع شده و از زمین خوردن کودک جلوگیری میکند.

اما اکثر مربیان نظر بر این دارند که این اسکیت ها کیفیت لازم را ندارد و به دلیل نداشتن استحکام لازم جهت تحمل وزن فرد اسکیت را به این صورت تغییر می دهند.

ساق کفش اسکیت

اسکیت‌های ساق بلند معمولاً از پاها بیشتر حمایت می‌کنند ولی نسبت به اسکیت‌های ساق کوتاه انعطاف‌پذیری کمتری دارند.

در اسکیت‌های تفریحی از ساق بلندتر و در اسکیت‌های سرعت از ساق‌های کوتاه‌تر استفاده می‌شود.

که میتوانید بسته به نیاز خود نوع ساق را انتخاب کنید.

بست اسکیت 25
اسکیت589

جنس بدنه کفش اسکیت

کفش های سخت تر مقاومت بهتری دارند و بهتر از پاهای شما مراقبت خواهند کرد. در حالی که کفش های نرم تر راحتی بیشتری را در حین اسکیت سواری برای شما به ارمغان می‌آورند و شما باید بر اساس نیازتان کفشی نرم تر یا سخت تر انتخاب کنید.

همینطور به اندازه و بلندی ساق های کفش اسکیت دقت کنید چون کفش هایی با ساق های بلند، محافظت بهتر و انعطاف پذیری کمتری دارند در حالی که کفش های ساق کوتاه، قدرت مانور و سرعت بالاتری خواهند داشت.

بست های محافظتی اسکیت

معمولاً بر روی بوت اسکیت ها بست های محافظتی که به صورت ریلی ضامن دار یا بند که هیچ فشاری روی پا نمی‌آورد، بلکه به‌خوبی از پا حمایت میکند قرار داده شده است. حتماً به این مورد توجه کنید که اسکیت باید این ابزار محافظتی  را داشته باشد تا بتوان اسکیت را به خوبی محکم کرد تا پا درون آن ثابت نگه داشته شود و یا ازآن بیرون نیاید.

در اسکیت‌های سخت این بست‌ها قابل تنظیم هستند ولی در اسکیت‌های نرم بندها ابزار اصلی هستند و باید به آن‌ها توجه کافی داشته باشید.

اسکیت58
لوازم اسکیت 45

لوزام ایمنی اسکیت

یکی از نکات اساسی و مهم اسکیت سواری رعایت ایمنی است. بنابراین هنگام خرید اسکیت بایستی لوازم ایمنی مربوط به آن مانند: کلاه، آرنج بند، زانو بند و مچ بند را هم باید تهیه بفرمایید.

همراه داشتن لوازم ایمنی مناسب در هنگام خرید نکته بسیار مهمی است که میزان آسیب دیدگی را به حداقل برساند.

 سعی کنید لوازم ایمنی و کلاهی تهیه کنید که:

جنس خوب داشته باشد، کاملا اندازه فرد باشد و کلاه به طور کامل سر را بپوشاند.

تهیه از فروشگاه معتبر

برای خرید اسکیت مناسب و کاربردی از فروشگاه های معتبر تهیه کنید.

مراقب فروشگاه های ورزشی غیرمعتبر باشید که با ادعای خوب بودن ، محصول ارزان به شما می دهند. آن کفش ها راحت نیستند و زود خراب می شوند، پشتیبانی لازم از مچ پاها را ندارند، منجر به آسیب می شوند.

اسکیت بادوام از تجهیزات و قطعات باکیفیت ساخته میشود و قیمت مشخص دارد. اگر به این محصول به عنوان تفریح یا حتی ورزشی سالم و مفرح نگاه می کنید، برای خودتان و کودکتان ارزش قائل شوید از یک فروشگاه معتبر خریداری نمایید. تا ذهنتان از ایمنی کفش و کیفیت محصولی که خریده اید آسوده باشد.

فروشگاه اسکیت58

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.