راهنمای کمپینگ

اصول کمپینگ حرفه ای

اصول کمپینگ حرفه ای

[vc_row css=”.vc_custom_1644081893517{padding-right: 10px !important;padding-left: 10px !important;}” mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_sticky_column=”false” parallax_scroll=”no” mobile_reset_margin=”no” tablet_reset_margin=”no”]

هنگام کمپ در نزدیکی دیگران، به خصوص در یک محوطه کمپ توسعه یافته، رعایت برخی از قوانین اولیه آداب کمپینگ که به زمین و همسایگان شما احترام می گذارد، مهم است.

اگر می خواهید اطمینان حاصل کنید آنچه را که از ماجراجویی خود نیاز دارید به دست می آورید این نکات ساده در مورد اصول کمپینگ حدفه ای را برای آداب کمپینگ رعایت کنید تا اوقات خوشی داشته باشند.

[/vc_column][/vc_row][vc_row css=”.vc_custom_1644081946908{padding-right: 10px !important;padding-left: 10px !important;}” mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_sticky_column=”false” parallax_scroll=”no” mobile_reset_margin=”no” tablet_reset_margin=”no”]
نکات مهم کمپینگ1

نکات مهم کمپینگ

فضای کمپینگ را به دیگران بدهید

وقتی اولین نفری هستید که به کمپ می‌رسید، طبیعی است که بهترین مکان را انتخاب کنید، اما مطمئن شوید که دیگران فضای کافی دارند. فقط جای مورد نیازتان را اشغال کنید و مطمئن شوید که دیگران به منبع آب، مسیر دسترسی راحت دارند.

به فضای کمپینگ همسایه خود احترام بگذارید

برای دسترسی سریعتر به ساحل یا جنگل و یا مکان مورد نظرتان، از محل کمپ دیگران رد نشوید و مراقب حریم خصوصی همسایه خود باشید. در مسیرها و جاده های مسافرتی بمانید تا همه بتوانند حریم خصوصی داشته باشند. اگر با بچه‌ها کمپینگ می‌کنید، مطمئن شوید که آنها این قانون مهم آداب کمپینگ را نیز رعایت می‌کنند!

 از صداهای بلند پرهیز کنید و در شب سکوت را رعایت کنید

در هر زمانی که در یک کمپ (یا به طور کلی در فضای باز) هستید، هرگز ایده خوبی نیست که سر و صدای زیادی داشته باشید. به ویژه در شب زمانی که مردم سعی می کنند برای روز بعد استراحت کنند. حتی اگر گروه شما بخواهند تا نیمه شب بیدار بمانند، ممکن است دیگران بخواهند زودتر بخوابند.

 صمیمی باشید، اما به حریم خصوصی دیگران احترام بگذارید

با سایر افراد محل کمپ دوستانه رفتار کنید. از آنها دعوت کنید تا به شما بپیوندند. اما ممکن است وقت خصوصی خودشان را بخواهند که شما نیز باید به آن احترام بگذارید و درمحل کمپینگ دیگران قدم نزنید.

ایمنی آتش1

ایمنی آتش

ایمنی روشن کردن آتش‌ مهم‌ترین قانون آداب کمپینگ است که باید هنگام کمپینگ رعایت شود. این قاعده ای است که باعث میشود شما و محیط اطراف ایمن نگه دارد.

وقتی برای اولین بار به محل کمپینگ رسیدید، از محیط بان یا میزبان کمپ بپرسید که آیا در منطقه شما ممنوعیت روشن کردن آتش وجود دارد یا خیر. این یک گام حیاتی برای ایمن نگه داشتن همه اطرافیانتان است. همچنین می توانید هنگام ورود به منطقه به دنبال علائمی باشید که تابلو خطر آتش سوزی را نشان می دهد و یا ممنوعیت را ذکر می کند.

یکی دیگر از نشانه هایی که نشان می‌دهد ممکن است محل اقامت شما ممنوعیتی وجود داشته باشد، این است که خشکسالی منطقه‌ای یا هوای خشک همراه با باد شدید وجود داشته باشد. شروع آتش سوزی در این نوع محیط می تواند بسیار خطرناک باشد.

هنگام رپشن کردن آتش ، حتما آن را زیر نظر داشته باشید. فقط یک جرقه کوچک برای ایجاد آتش سوزی در جنگل لازم است. همچنین، مطمئن شوید که از حلقه ها یا گودال های مشخص شده برای آتش کمپ که در اکثر کمپ ها ارائه می شود استفاده کنید.

قبل از رفتن به رختخواب، به اندازه کافی آب یا شن روی آتش کمپ خود قرار دهید تا آن را کاملا خاموش کنید تا هیچ اخگر نتواند به محیط اطراف آسیب بزند.

محل های کمپ قوانین متفاوتی برای جمع‌آوری هیزم دارند. برخی از مکان‌ها به شما اجازه نمی‌دهند درختان را جمع‌آوری کنید در حالی که برخی دیگر این کار را می‌کنند. برخی حتی فصل های جمع آوری هیزم دارند.

بطری‌ها و قوطی‌ها را داخل آتش نریزید، به‌جای آن‌ها را در سطل زباله یا زباله‌دانی در محل کمپ بیندازید.

اکثر مردم دوست ندارند وقتی به سمت یک کمپینگ می‌روند، آتش‌دانی پر از زباله ببینند، بنابراین با انداختن زباله در سطل‌های مناسب، به بقیه احترام بگذارید.

[/vc_column][/vc_row][vc_row css=”.vc_custom_1644081970868{padding-right: 10px !important;padding-left: 10px !important;}” mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_sticky_column=”false” parallax_scroll=”no” mobile_reset_margin=”no” tablet_reset_margin=”no”]
اصول بدون هیچ ردی1

محل کمپ خود را تمیز نگه دارید

و مهمترین مورد این است که، غذا یا زباله را در طبیعت رها نکنید. جوندگان، پرندگان و حیوانات دیگر منتظر فرصت هستند تا کمپ سایت شما را خراب کنند و به غذای شما را دسترسی پیدا کنند.

 

اصول بدون هیچ ردی (Leave No Trace) را دنبال کنید

اگر به عنوان یک دوستدار فضای باز، می خواهید تا حد امکان تأثیر کمتری بر اکوسیستم ایجاد کنید. به حیات وحش احترام بگذارید، زباله ها را به درستی دفع کنید و ردپای کمپینگ خود را به حداقل برسانید.

با افزایش جمعیت و علاقه ما به فضای باز، اصول Leave No Trace اهمیت بیشتری پیدا می کند و به ما امکان می دهد با حیات وحش همزیستی کنیم و مناظر طبیعی را حفظ کنیم و در عین حال از مسیرها، اردوگاه ها و فضاهای وحشی لذت ببریم.

پیروی از اخلاق کمپینگ (Leave No Trace) بسیار مهم است. در اینجا چند نکته برای کمپینگ زمستانی وجود دارد:

در صورت امکان روی پوشش برفی عمیق بمانید.
حداکثر 700 متر از جاده، منابع آب و سایر افراد کمپینگ کمپ بزنید.
هنگام کمپینگ روی برف، زباله ها را در یک کیسه پلاستیکی قرار دهید.

جسارتا برای مدفوع می‌توانید حفره‌ای به عمق حدود 8 اینچ در خاک حفر کنید، مدفوع را دفن کنید و یک سنگ را در بالای آن قرار دهید تا حیوانات را از کندن آن منع کنید.
اگر آتش روشن می کنید، از چوب خشک شده استفاده کنید. از بریدن یا شکستن اندام درختان زنده، خودداری کنید.
به حیوانات احترام بگذارید و آنها را از راه دور ببینید. زمستان زمان آسیب پذیری برای حیوانات است.

[/vc_column][/vc_row][vc_row css=”.vc_custom_1644082011803{padding-right: 10px !important;padding-left: 10px !important;}” mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_sticky_column=”false” parallax_scroll=”no” mobile_reset_margin=”no” tablet_reset_margin=”no”]
کمپینگ با سگ ها1

کمپینگ با سگ ها

کمپینگ با سگ ها بسته به نوع سگ می تواند بسیار جذاب یا دشوار باشد. رعایت برخی از آداب اولیه سگ هنگام کمپینگ باعث محبوبیت بیشتر شما در بین همسایگان می شود و به حفظ امنیت سگ شما کمک می کند. به عنوان یک قاعده کلی، من متوجه شدم که عاشقان فضای باز معمولاً عاشق سگ هستند، اما نه همیشه.

قبل از رفتن به کمپ با سگ بهتر است نام حیوان خانگی، نام خودتان و شماره تلفن خود را به گردن حیوانتان بیاویزید. در صورت گم شدن حیوان خانگی، فردی که سگ شما را پیدا می کند، بتواند با یک تماس، او را به راحتی به شما برگرداند.

قبل از رفتن به طبیعت امنیت حیوان خانگی خود را نسبت به جایی که برای سفر انتخاب می کنید، مورد سنجش قرار دهید. در بسیاری از مناطق  حشراتی زندگی می کنند. این حشرات می توانند از خون حیوان شما تغذیه کنند. حشراتی که باعث گسترش عفونت های باکتریایی، انگلی یا ویروسی تهدید کننده زندگی آنها شوند.

آیا سگ شما به هر شخص، سنجاب یا سگی که میبیند پارس می کند؟ به دنبال یک کمپینگ دور از دسترس باشید تا حواس پرتی را به حداقل برسانید و همسایگان خود را آرام کنید. اگر واقعاً فکر نمی کنید که می توانید سگ خود را در حین کمپینگ ساکت نگه دارید، لطفاً او را با یک دوست یا نگهدار سگ رها کنید.

[/vc_column][/vc_row][vc_row css=”.vc_custom_1644082054073{padding-right: 10px !important;padding-left: 10px !important;}” mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_sticky_column=”false” parallax_scroll=”no” mobile_reset_margin=”no” tablet_reset_margin=”no”]

چند نکته برای معاشرت در کمپینگ

اکنون که در مورد نکات دقیق آداب کمپینگ به‌روز هستید، در اینجا چند نکته اضافی برای معاشرت با همسایگان خود در محل کمپ وجود دارد:

چند ساز به همراه داشته باشید. گیتار و آتش کمپ مانند شیرینی و شیر کنار هم قرار می گیرند و کمی موسیقی شبانه حال و هوای یک شب پر جنب و جوش را در زیر ستاره ها ایجاد می کند. تا زمانی که خیلی پر سروصدا نباشید، احتمالاً همسایگان شما از موسیقی قدردانی خواهند کرد.

نوشیدنی ها را فراموش نکنید چه بهترین قهوه کمپ را در اطراف تهیه کنید، چه مقداری آبمیوه اضافی در خنک کننده داشته باشید، به اشتراک گذاشتن نوشیدنی انتخابی خود با همسایگان خود راهی عالی برای معاشرت است.

تشک خوشامدگویی را پهن کنید. ایجاد یک کمپینگ که به عنوان یک مکان دنج دو چندان بازدیدکنندگان دیگر را تشویق می کند. اگر چادر دارید، چرا چند صندلی اضافی، چند چراغ با انرژی خورشیدی و یک سفره به همراه نداشته باشید؟ این کمپینگ می تواند به یک سبک زندگی کامل تبدیل شود!

برای لذت بردن از یک یا دو شب زیر ستاره ها، لازم نیست یک کوهنورد سرسخت باشید. دستورالعمل های بالا را برای آداب مناسب کمپینگ دنبال کنید تا کمپی بی نظیر در فضای باز در همه جا داشته باشید.

[/vc_column][/vc_row][vc_row css=”.vc_custom_1644082073539{padding-right: 10px !important;padding-left: 10px !important;}” mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_sticky_column=”false” parallax_scroll=”no” mobile_reset_margin=”no” tablet_reset_margin=”no”]
کمپینگ با بچه ها1

کمپینگ با بچه ها

اگر با بچه‌ها کمپ می‌کنید، مراقب آنها باشید، و آداب کمپینگ مناسب را به آنها آموزش دهید تا مزاحم کمپ دیگران نشوند.

بچه ها نباید در حین بازی زیاد سر و صدا ایجاد کنند و باید در مناطق بازی مشخص شده دور از زمین های اشغالی بازی کنند. کودکان همچنین باید اسباب‌بازی‌هایی مانند توپ‌ها را از زمین‌های اردونشینان دور نگه دارند. همیشه باید بدانید که فرزندانتان کجا هستند و چه می کنند.

ماشين ها در کمپ

پارک کردن و رانندگی می تواند یکی دیگر از دلایل اختلاف در یک کمپ باشد. اگر محل کمپینگ شما اجازه پارک در کنار زمین شما را می دهد، باید این کار را با توجه به همسایگان خود انجام دهید. دید آنها را با ماشین خود خراب نکنید یا به فضای کمپ آنها تجاوز نکنید.

به طور کلی، نگاه کنید که افراد دیگر چگونه ماشین‌های خود را پارک کرده‌اند و شما نیز همین کار را انجام ‌دهید.

رانندگی برای گشتن در کمپینگ به شدت مورد انتقاد قرار می گیرد و شما باید فقط در هنگام خروج از محل از ماشین خود استفاده کنید. اتومبیل هایی که در محل های کمپینگ تردد می کنند می توانند افراد را ناراحت کنند، به خصوص در شب.

هنگامی که در محل کمپینگ رانندگی می کنید، باید بسیار آهسته و با احتیاط رانندگی کنید و مراقب افرادی در آنجا هستند که قدم می زنند و دوچرخه سواری می کنند و کودکان در اطراف می دوند و بازی می کنند باشید.

[/vc_column][/vc_row][vc_row css=”.vc_custom_1644082103912{padding-right: 10px !important;padding-left: 10px !important;}” mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_sticky_column=”false” parallax_scroll=”no” mobile_reset_margin=”no” tablet_reset_margin=”no”]
چگونه محل کمپ را تمیز نگه دارید؟1

محل کمپ را تمیز نگه دارید:

زباله ها را بعد از پختن و غذا خوردن دور بریزید.
هر زباله ای را که در کمپ پیدا کردید جمع کنید.
سیاست جمع آوری زباله یا بسته بندی زباله در محل کمپ را درک کنید.
غذا را در شب به درستی ذخیره کنید، به خصوص در محل هایی که حیوانات وجود دارنا.
زباله های حیوان خانگی خود را جمع آوری کنید.
دستمال توالت ریخته شده خود را بردارید و شیر آب دستشویی محل کمپ را ببندید.

برخی از قوانین ایمنی کمپ که باید رعایت کنید:

در اینجا نحوه حفظ امنیت و محافظت از خود و خانواده در هنگام کمپینگ آورده شده است:

قبل از روشن کردن آتش، بررسی کنید که آیا ممنوعیت سوختگی در منطقه وجود دارد.
آتش کمپ خود را زیر نظر داشته باشید و آن را بدون مراقبت رها نکنید.
در حلقه ها و گودال های مشخص شده آتش کمپ ایجاد کنید.
فقط از هیزم بومی عملیات حرارتی شده استفاده کنید.
زباله‌ها، بطری‌های نوشیدنی، قوطی‌ها را در سطل‌های زباله یا کیسه زباله خود بیندازید.
قلاده سگ خود را باز نگذارید.
از تمام محدودیت‌های محل کمپ اعلام شده پیروی کنید.
به کودکان آموزش دهید که مراقب وسایل نقلیه در حال حرکت باشند.

هنگام کمپینگ قوانین سر و صدا را رعایت کنید:

 

قوانین ساعت سکوت کمپ را بدانید و به آن احترام بگذارید.
در ساعات خلوت صدای تلویزیون، رادیو و صدای خود را کم کنید.
اگر سگ شما پارس کردن را متوقف نمیکند، آن را داخل ماشین ببرید تا آرام شود.
به بچه ها یادآوری کنید که صدای خود را در صبح زود و نزدیک به محل کمپ های دیگر پایین نگه دارند.
اگر دیر می‌رسید، مطمئن شوید که صدایتان هنگام پارک کردن و راه‌اندازی کمپ کم است.

[/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید