برای تماس کلیک کنید :- مدیر فروش : 09354204210
با ما در ارتباط باشید

 

کویر محیطی عالی برای دور شدن از شهر و دورهمی با دوستان است. با این حال، اگر بدون اطلاع از نحوه کمپ کردن در کویر، کمپ کنید، محیط کویر می تواند خطرناک باشد. مطمئناً راهنمای کمپینگ در کویر می تواند برای شما یک دغدغه باشد. ما نیز در ایران کمپینگ راهنمایی برای کمپینگ در کویر فراهم کرده ایم تا شما را از جستجوهای زیاد و زمان گیر رها سازیم.  ابتدا مقاله راهنمای کمپینگ در کویر ایران کمپینگ را بخوانید و سپس وسایل خود را جمع کنید و به سفر بروید.  اما قبل از حرکت چند نکته را در نظر بگیرید. به خواندن ادامه دهید. ما در ایران کمپینگ این نکات را به شما می آموزیم. 

راهنمای کمپینگ در کویر

آب بنوشید آب بنوشید و آب بنوشید

یکی از اصلی‌ترین نیازهای کمپینگ در کویر آب شیرین است. کم آبی در محیط های گرم و خشک بسیار خطرناک است، بنابراین  آب زیادی همراه خود در کمپینگ در کویر داشته باشید. برای نوشیدن، پخت و پز، شستن و حمام کردن، تعداد زیادی گالن آب همراه خود ببرید. همچنین می‌توانید دستگاه تصفیه آب همراه خود در کمپینگ در کویر داشته باشید تا در صورت نیاز از آن استفاده کنید. همچنین احتیاط کنید که همه آب خود را به یکباره مصرف نکنید و برنامه ریزی کنید که تا روز آخر سفر در گالن های خود آب مانده باشد. بی آبی در کویر بدترین اتفاق ممکن است پس حتما حواستان را جمع کنید. 

مهمتر از همه، اگر کمپ خود را ترک می کنید، حتی برای چند دقیقه، همیشه آب همراه داشته باشید! شما نمی دانید چه اتفاقی خواهد افتاد!

خوشبختانه ایران کمپینگ فکر همه جا را کرده و برای شما انواع محفظه های حمل آب را فراهم کرده است. کلیک کنید و وارد صفحه فروش شوید. ایران کمپینگ همه نیازهای شما را برآورده می‌کند. 

مسیریاب به همراه داشته باشید

کمپینگ در بیابان به این معنی است که شما در فضای باز هستید و گم شدنتان بسیار محتمل است. امکان علامت گذاری مسیرها در کویر معمولاً امکان پذیر نیست زیرا از بین می روند. اگر قصد جدا شدن از دیگران را دارید حتما به دوستان خود بگویید کجا می‌روید و حدودا چه زمانی برمی گردید. علاوه بر این یک قطب‌نما یا نقشه به همراه داشته باشید. از آنجایی که آنتن دهی تلفن همراه در کویر نادر است، این ابزارها به شما کمک می کنند راه خود را پیدا کنید. 

همچنین برای تماس به خصوص برای کمک در صورت امکان تلفن ماهواره ای به همراه داشته باشید  چراکه ممکن است تلفن همراه شما در کمپینگ در کویر آنتن ندهد. علاوه  بر آن می‌توانید از بیسیم‌های واکی تاکی استفاده کنید تا دیگران را در صورت نیاز خبر کنید. با کلیک روی لینک به صفحه فروش بیسیم های ایران‌کمپینگ منتقل می‌شود. 

گروهی سفر کنید

به هیچ وجه تنها سفر نکنید و همیشه با دو ماشین به کمپینگ در کویر بروید. ممکن است یک ماشین در شن بماند یا خراب شود و نیاز به کمک داشته باشد. ماشین دیگری باید باشد تا بتواند به آن کمک کند. 

به علاوه هیچوقت از گروه جدا نشوید و تنها به پیاده روی و گشت و گذار در کویر نروید این کار بسیار خطرناک است. طوری مسافرت کنید که امنیت شما تضمین شود. 

تلسکوپ و دوربین برای کمپینگ در کویر

بسیاری از کسانی که به کمپینگ در کویر علاقه مندند می دانند که شب های کویر چه فرصت خوبی برای رصد ستارگان است. پس حتما همراه خود تلسکوپ ببرید. ما اینجا در ایران‌کمپینگ انواع تلسکوپ را برای شما تهیه کرده ایم تا بدون محدودیت تلسکوپ مورد نیاز خود را تهیه کنید و از رصد در کمپینگ در کویر لذت ببرید.

به علاوه برای رصد مسیر، رصد پرندگان و حیوانات و لذت بردن از طبیعت کویر به یک دوربین دو چشمی احتیاج پیدا خواهید کرد. به راحتی روی لینک کلیک کرده و دوربین موردنیاز خود را انتخاب و تهیه فرمایید. 

 

از آمادگی وسیله نقلیه خود مطمئن شوید

قبل از رفتن به سفر کمپینگ در کویر از سلامت وسیله نقلیه خود مطمئن شوید و آن را آماده کنید. ایران‌کمپینگ هر ابزاری که به آن برای ماشین خود در کمپینگ در صحرا نیاز داشته باشید را در خدمت شما قرار خواهد داد. روی لینک کلیک کنید و خرید خود را انجام دهید. 

باد چرخ های ماشین را تنظیم کنید

قبل از رانندگی در مسیر کمپینگ در بیابان، بررسی کنید که تایرهای شما دارای فشار هوای مناسبی باشند. این موضوع خیلی مهم است به آن بی توجه نباشید. 

سوخت اضافی همراه خود داشته باشید

قطعا شما قبل از رفتن به کمپینگ در کویر باک خود را پر از سوخت می کنید اما بسیار احتمال دارد که  باک شما خالی شود و اگر سوخت همراه خود نداشته باشید به دردسر خواهید افتاد. پس حتما سوخت اضافی همراه خود ببرید . 

ملزومات وسیله نقلیه شما باید کامل باشد

وسایلی مانند پمپ باد، روغن موتور و مایع خنک‌کننده، کابل‌های جامپر، لاستیک زاپاس، و تجهیزات تعویض لاستیک را همراه داشته باشید. اگر بلد نیستید ماشین خود را به تنهایی تعمیر کنید حتما یاد بگیرید چراکه در کمپینگ در صحرا نیازتان خواهد شد. آنچه در ادامه به عنوان نمونه محصولات برای شما قرار داده ایم تنها چشمه کوچکی از  لوازم موردنیاز شما در کمپینگ در کویر است. با کلیک روی لینک به دنیای ابزارآلات ماشین ایران کمپینگ وارد شوید. 

کمپینگ در کویر

از خود در برابر آفتاب و شن محافظت کنید

همانطور که می دانید در کویر تابش خورشید چندین برابر بیشتر از نقاط دیگر است پس مهم است از خود در برابر آفتاب تند کویر در کمپینگ در کویر محافظت کنید. 

سایه بان به همراه داشته باشید

یا چادر خود را در نقطه‌ای که سایه دارد برپا کنید یا از سایه بان ها برای ایجاد سایه بهره بگیرید. این خیلی مهم است چراکه از شما در برابر گرمازدگی محافظت می کند. نگران نباشید ایران کمپینگ اینجاست تا نیاز شما را برطرف کند. کلیک کنید و به صفحه فروش سابه بان منتقل شوید.

از ضد آفتاب و کلاه آفتابی استفاده کنید

با وجود ماندن در سایه باید بدانید استفاده از ضد آفتاب ها و کلاه های آفتابی بسیار مهم است. ایران کمپینگ حتی کلاه و پوشاک مناسب برای کمپینگ در کویر را برای شما فراهم آورده است. کلیک کنید و خرید خود را انجام دهید.

مراقب شن ها باشید

علاوه بر خورشید، شن و ماسه نیز می تواند به شما آسیب برساند ( از طریق باد یا طوفان شن ) در وسایل کمپینگ خود عینک آفتابی و گوش گیر قرار دهید تا شن و ماسه از چشم و گوش شما دور شود. در صورت وقوع طوفان شن،  ماسک یا باندانا یا شماق دور صورت خود ببندید تا شن وارد ریه های شما نشود. 

جعبه کمک های اولیه همراه خود ببرید

برای هر کمپینگی به خصوص کمپینگ در کویر باید جعبه کمک های اولیه داشته باشید. به شدت به آن نیاز پیدا خواهید کرد. در صورت امکان داروهای سبک مانند قرص آلرژی یا مسکن نیز همراه ببرید.

کمپینگ در صحرا

آب و هوا را بررسی کنید

بیابان فقط گرما نیست؛ باران، بادهای شدید و طوفان های شن می توانند کمپینگ در کویر را غیرممکن کنند. بنابراین آب و هوای کویر انتخابی خود را بررسی کنید تا تصمیم بگیرید چه زمانی زمان خوبی برای شروع سفر شما خواهد بود. به طور کلی سعی کنید در نزدیکی پناهگاهی کمپ کنید تا در صورت طوفان غیرمنتظره به پناهگاه پناه ببرید.

لباس مناسب آب و هوا

شما برای روزهای گرم لباس های گشاد و خنک دارید، اما برای گرم ماندن در شب های سرد کویر به لباس های گرم نیاز دارید. 

کیسه خواب مناسب کویر

انتخاب کیسه خواب مناسب برای کمپینگ در کویر بسیار مهم است. آب و هوای کویر به خصوص در شب ها سرد است و کیسه خواب مناسب کمپینگ در کویر باید از جنس الیاف باشد. کیسه خواب مناسب خود را از ایران کمپینگ بخواهید. مجموعه ایران کمپینگ بهترین کیسه های خواب را برای شما فراهم می‌کند.  

در ارتفاع چادر خود را برپا کنید

با توجه به خطرات سیل و طوفان در کویر ، در مناطق کم ارتفاع مانند دره‌ها یا کنار دیواره‌های صخره مستقر نشوید. به جای آن در ارتفاعات چادر خود را برپا کنید. این برای محافظت از شما و وسایلتان مهم است. برای خرید چادر دلخواه خود برای کمپینگ در صحرا کلیک کنید تا ایران کمپینگ آن را به دست شما برساند.

مکان امن برای کمپینگ در کویر

اگر قبل از شما گروهی در کویر کمپ کرده اند و جای کمپینگ آنها در شن های کویر هنوز باقی مانده است شما هم همانجا کمپ کنید. رد کمپینگ نشان می دهد آنجا جای امنی برای مستقر شدن است. 

همچنین دقت کنید مکانی که برای کمپینگ در کویر انتخاب می کنید نزدیک مسیرهای ماشین های آفرود نباشد. به علاوه طوری کمپ کنید که حضورتان برای دیگران واضح باشد و بتوانند شما را ببینند.  

خطرات سلامتی در کویر را بشناسید و درمان آن را بدانید

اگر به کمپینگ در کویر عادت نداشته باشید، کمپینگ در کویر خطرات سلامتی خود را دارد از جمله گرمازدگی، سرمازدگی، گازگرفتگی و …

گرمازدگی

هنگام چادر زدن در کویر، مهم است که تفاوت بین دو بیماری ناشی از گرمازدگی را بدانید:

علائم گرماگرفتگی: سرگیجه، گیجی، تعریق شدید، پوست مرطوب، حالت تهوع یا استفراغ، گرفتگی عضلات، نبض سریع و ضعیف
علائم  گرمازدگی: سردرد؛ دمای بدن بالاتر از ۱۰۳-۱۰۴ درجه؛ پوست داغ، قرمز و خشک؛ تهوع و استفراغ؛ نبض سریع و قوی
در هنگام گرمازدگی در کمپینگ در کویر باید در سایه دراز بکشید، از کمپرس یخ استفاده کنید و آب بنوشید. اگر علائم بیش از یک ساعت طول بکشد، با اورژانس تماس بگیرید یا خود را به نزدیک ترین درمانگاه برسانید. به همین دلیل است که توصیه می کنیم تلفن ماهواره ای داشته باشید. 

درصورت احساس گرمازدگی، منتظر نمانید؛ شما نیاز به مراقبت پزشکی دارید. پس درمان های اولیه را بدانید، در یک مکان سایه دار بمانید و از کیسه های یخ و حوله های مرطوب برای خنک شدن استفاده کنید.

سرمازدگی

اگر در فصل سرما می خواهید در کویر کمپ کنید بدانید ممکن است با خطر سرمازدگی رو به رو شوید. پس باید لباس مناسب آب و هوا همراه خود داشته باشید و علائم سرمازدگی را بشناسید. بدن شما برای حفظ دمای خود به صورت طبیعی در ارگان های انتهایی بدن همانند انگشتان دست و پا، بینی و گوش دما را کاهش می دهد. اما اگر با علائمی مانند سوزش، درد، سوزن سوزن شدن، بی حسی، رنگ پریدگی و در نهایت تغییر رنگ بدن به سمت خاکستری و کبودی و در موارد شدیدتر سیاه شدن اندام های حساس بدن همانند انگشتان پا یا دست و صورت مواجه شدید باید بدانید در معرض سرما زدگی قرار دارید. بنابراین بلافاصله لباس خود را بیشتر کنید می توانید برای بالا بردن دمای بدن خود کیسه آب گرم همراه داشته باشید. چندین کیسه آب گرم به شما کمک می کند گرم بمانید. به علاوه غذا و نوشیدنی گرم مصرف کنید تا از درون گرم شوید. اما اگر سرمازدگی شما سطحی نیست به اعضای درونی بدن رسیده هرچه سریع تر باید کمک بخواهید. 

گزیدگی

هنگام کمپ در کویر به خصوص در فصل گرما باید مراقب حشرات باشید. گازگرفتگی حشرات و خزندگان به خصوص عقرب بسیار خطرناک و محتمل است. علائم گزیدگی شامل حالت تهوع و استفراغ، تورم و تغییر رنگ بدن در ناحیه گزیده شده و افت فشار  است. قدم اول این است که خونسردی خود را حفظ کنید. نگذارید مصدوم زیاد حرکت کند. سراغ جعبه کمک های اولیه بروید. با یک پارچه تمیز بالاتر از محل زخم را ببندید تا سرعت انتشار زهر در خون کاهش یابد. با کمپرس سرد محل زخم را خنک نگه دارید. از مکیدن زخم خودداری کنید. به مصدوم مسکن دهید. با کمک های اورژانسی تماس بگیرید و هرچه سریعتر مصدوم را به درمانگاه برسانید. 

حیات وحش کویرها را بشناسید

هر کویری حیات وحش خود را دارد. حیوانات و گیاهان متفاوتی در هر کویر زندگی می کنند که دانستن درباره آن ها می تواند به شما کمک کند. اگر زیاد به گیاهان یا حیوانات نزدیک شوید میتوانند به شما آسیب برسانند. یا ممکن است در معرض گیاهی سمی قرار بگیرید و ندانید سمی است. 

مراقب غذای خود باشید و آن را در یخچال ها و خنگ نگهدارنده ها نگهداری کنید. حیوانات با شنیدن بوی غذای شما ممکن است بخواهند آن را از شما بدزدند.

حتی اگر از حیات وحش دوری کنید، باز هم برخورد با آن ها محتمل است. حیوانات کوچک مانند جوندگان و مارها دوستان خوبی برای شما در کمپینگ در کویر نیستند. زیپ چادر خود را محکم ببندید، وسایل خود را قبل از استفاده تکان دهید و برای جلوگیری از نیش مار، چکمه های ضد گزش بپوشید.

از کاکتوس ها هم دوری کنید و کفش های محافظ بپوشید تا روی آن ها و خارها پا نگذارید. 

کمپ کردن در کویر

وسایلی که به آن ها در کویر نیاز خواهید داشت

باتری های اضافی همراه داشته باشید

برای مدت زمانی که برای کمپینگ در کویر برنامه ریزی می کنید، بدانید به وسایل برقی  نیاز دارید. برای حفظ ایمنی و راحتی در کویر، باتری های اضافی را برای منابع نور، فن ها و شارژرهای خود همراه داشته باشید. 

با خود چوب یا هیزم ببرید

به احتمال بالا به روشن کردن آتش نیاز پیدا خواهید کرد پس حتما وسایل درست کردن آتش را همراه خود داشته باشید. 

کیسه زباله

حفظ محیط زیست بسیار مهم است پس حتما کیسه زباله همراه داشته باشید و زباله های خود را جمع آوری کنید

وسایل بهداشتی همراه خود داشته باشید

انواع ابزار و لوازم بهداشتی برای کمپینگ در کویر ضروری است. از انواع دستمال گرفته تا صابون و لوزم شست و شو و لوازم بهداشتی زنانه را فراموش نکنید.  

سبدخرید
خانه
فروشگاه
وبلاگ