برای تماس کلیک کنید :- مدیر فروش : 09354204210
با ما در ارتباط باشید

تابستان یکی از بهترین فصل ها برای ماجراجویی و شب‌مانی در طبعت است. مدرسه‌ها و دانشگاه‌ها تمام شده‌است، هوا خوب است و می‌توان باخیال راحت چند روز دور از دغدغه به کمپینگ تابستانی پرداخت. بهترین زمان برای جمع کردن وسایل در پشت ماشین، رفتن به جاده و فرار از دود و دم شهر تابستان است با این حال، اگر هوا بیش از حد گرم شود می‌تواند کمی ناراحت کننده باشد، به خصوص اگر داخل چادر را به درستی تهویه نکنید می‌تواند به شما آسیب برساند و سفر شما را خراب کند. ما فهرستی از نکات مهم را در مقاله راهنمای کمپینگ در تابستان که باید هنگام کمپینگ تابستانی در  آب و هوای گرم در نظر بگیرید، جمع آوری کرده‌ایم. با مقاله راهنمای کمپینگ تابستانی  امیدواریم  بتوانیم به شما برای استفاده حداکثری از شب‌های مطبوع و آسمان صاف تابستان در کمپینگ تابستانی کمک کنیم.

کمپینگ در تابستان

در سایه بمانید

بهترین راه برای جلوگیری از گرمازدگی و گرم شدن فضای چادرتان این است که مطمئن شوید چادر خود را در سایه برپا کرده‌اید و خودتان نیز در سایه فعالیت می‌کنید.

اول از همه، همیشه به حرکت خورشید در ساعات مختلف روز توجه کنید. سایه نیز همگام با خورشید حرکت می‌کند، بنابراین برای گرم ترین اوج روز چادر خود را در منطقه‌ای قرار دهید که تابش مستقیم خورشید به آن کم‌ترین احتمال را دارد. همچنان می‌توانید از انواع مختلف سایه‌بان استفاده کنید تا سایه را همه‌جا به دنبال خود بکشانید.

از گردش هوا در چادر خود مطمئن شوید

همیشه اجازه دهید مقداری هوای خنک وارد چادر شما شود.
با بسته نگهداشتن همه چیز، از جمله چادرتان، چادر شما فوق‌العاده داغ و خفه می‌شود. بنابراین پنجره‌ها و درها را همیشه کمی باز نگه دارید تا هوای خنک‌ به گردش درآید!

برای اطمینان می‌توانید چادرهایی را تهیه کنید که سقف توری و پنجره‌های بزرگی دارد و امکان تهویه هوا را به شما می‌دهد. 

همچنین سعی کنید درصورت امکان چادر خود را درمواقعی که حضور ندارید و مجبورید آن را زیر نور خورشید رها کنید، پایین بیاورید. آیا تا به حال ماشین خود را در یک روز گرم زیر نور خورشید رها کرده اید؟ همین امر در مورد چادر شما نیز صدق می‌کند. بیرون گذاشتن چادر در طول روز احتمالاً فضای داخلی چادر شما را مثل یک سونا گرم می‌کند. 

بنابراین، اگر برای سفر بعدی خود چادر نخریده‌اید، توصیه می کنیم برای یک ماجراجویی تابستانی به این نوع چادر توجه کنید. با کلیک بر روی این لینک به صفحه خرید چادرهای کمپینگ ایران کمپینگ منتقل می‌شوید.

گردش هوا در چادر در کمپینگ تابستانی
کیسه خواب مناسب فصل تابستان

کیسه خواب مناسب فصل تابستان تهیه کنید

کیسه خواب مناسب فصل تابستان را انتخاب کنید
هر کیسه خواب برای فصل مختلفی است، بنابراین ضروری است که اطلاعات کیسه خواب خود را قبل از خرید  بررسی کنید تا مطمئن شوید مناسب کدام فصل است. تراکم کیسه خواب الیاف شما در تابستان باید حداکثر 150 باشد. اگرچه اگر هوا به طور غیرقابل تحملی گرم است، می توانید کیسه خواب را به طور کلی کنار بگذارید و فقط با ملحفه روی تشک بادی یا تخت آویز و ننو بخوابید. با کلیک بر روی هریک از لینک ها به صفحه خرید منتقل شده و وسیله موردنیاز خود را تهیه کنید. 

یک جعبه خنک نگه دارنده تهیه کنید

 روی یک جعبه خنک نگهدارنده خوب یا یک یخچال کمپینگ سرمایه گذاری کنید چراکه این وسیله به شدت به دردتان می‌خورد. به خصوص در روزهای گرم تابستان وقتی از یک ماجراجویی در دل طبیعت برمی‌گردید یک نوشیدنی خنک می‌تواند شما را سرحال بیاورد.  از طرفی خودتان هم خوب می‌دانید غذاها در گرما سریع از بین می‌روند بنابراین استفاده از یک جعبه خنک نگه دارنده بسیار مهم است تا غذا را برای مدت طولانی تری تازه نگه دارید. همچنین حتما نوشیدنی های خود را در جعبه خنک نگه دارنده خود قرار دهید تا تازه بمانند.

می‌توانید برای اطمینان نیز یک یا چند یخ خشک تهیه کرده و آنها را در یخچال سفری خود نگه دارید. نمی‌دانید اما این یخ‌ها به موقع به دردتان خواهند خورد و احتمالاً از آن بسیار استفاده خواهد شد. چراکه اگر خیلی گرم شوید، یا دچار گرمازدگی شوید بهترین ابزار خنک کننده  را خواهید داشت. 

با کلیک روی لینک به صفحه خرید یخچال‌های مسافرتی و جعبه‌های خنک نگهدارنده منتقل شوید و وسیله مورد نیاز خود را تهیه کنید.

جعبه خنک نگهدارنده در کمپینگ در تابستان

هیدراته بمانید

هیدراته ماندن ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما زمانی که در کمپینگ سرگرم می‌شوید، فراموش کردن آن آسان است.

توصیه می کنیم بدون استثنا همیشه آب همراه خود داشته باشید.  اگر قصد پیاده روی یا انجام هر فعالیتی در زیر نور خورشید را دارید، آب خوردن یک اصل همیشگی است که نباید فراموش کنید. از کمل بک‌ها برای حمل آب در کوله خود استفاده کنید یا در گالن‌های حمل آب همیشه آب در دسترس داشته باشید.  روی لینک کلیک کرده و خرید خود را انجام دهید.

با ما در ادامه مقاله راهنمای کمپینگ در تابستان همراه باشید تا شما را بیشتر از اصول کمپینگ تابستانی برخوردار کنیم.

در نزدیکی آب کمپ کنید

آب دمای هوای اطراف شما را به میزان قابل توجهی خنک می‌کند. 

اگرچه کمپینگ در نزدیکی توده‌های آبی معایب خود را دارد (حشرات بیشتر)، معمولاً راه‌هایی برای حل این مسائل نیز وجود دارد. بنابراین اگر نگران وجود حشرات هستید  ما در ادامه این مقاله به آنچه می‌توانید برای جلوگیری از جذب آنها انجام دهید، اشاره می‌کنیم. 

کمپینگ در تابستان

از خود در برابر اشعه های خورشید محافظت کنید

هنگام کمپینگ در تابستان، فراموش نکنید که از خود در برابر اشعه های  UV محافظت کنید. در هوای گرم همیشه از کرم ضد آفتاب و عینک آفتابی و کلاه استفاده کنید.

و به یاد داشته باشید، اشعه ماوراء بنفش هنوز هم زمانی که هوا ابری است وجود دارد. بنابراین، اگر خورشید در زیر ابرها پنهان شده باز هم ضدآفتاب بزنید.

علاوه بر این استفاده از سایه بان شما را در برابر تابش مستقیم خورشید و درنتیجه گرمازدگی محافظت می‌کند. این سایه‌بان ها را می‌توانید برای چادر خود یا دورهمی‌های خود در طبیعت و حتی برای ماشین خود استفاده کنید. روی لینک کنید، ما نیاز شما را تامین خواهیم کرد.

لباس‌های خنک بپوشید

در هوای گرم به دنبال لباس‌هایی با الیاف طبیعی به خصوص پنبه باشید. سعی کنید لباستان رها باشد و به تن شما نچسبد تا با تعریق کلافه نشوید.  بنابراین  پارچه هایی را انتخاب کنید که سبک هستند و سریع خشک می‌شوند تا به تنظیم دمای بدن شما کمک کنند.لباس شما ازمهم‌ترین بخش‌هایی است که باید به آن توجه کنید. 

نور زرد برای دفع حشرات در کمپ تابستانی

استفاده از نور گرم برای دور نگه داشتن حشرات

اگر از نورپردازی  و چراغ در داخل و اطراف چادر خود استفاده می‌کنید، انتظار داشته باشید که حشرات به سمت شما گسیل شوند.  با این حال،  نگران نباشید! اگر از نوع خاصی از نور استفاده کنید، به راحتی می‌توانید از حشرات اجتناب کنید. روی لینک کلیک کرده و با خرید چراغ های کمپینگ نیاز خود را برطرف کنید.

نورهای سفید حشراتی مثل پروانه را به سمت شما جذب می‌کند، اما نور نارنجی که گرم است برای حشرات جذابیت کمتری دارد.

از طرف دیگر، مطمئن شوید که از مواد دافع حشرات مثل کرم‌ها و رول‌ها  استفاده می‌کنید و خیلی نزدیک به  رودخانه‌ها یا دریاچه‌ها نروید. همچنین اطمینان از بسته بودن درهای توری چادر شما مفید است. 

مراقب حیوانات خانگی در کمپینگ تابستانی باشید

بسیاری از ما از بردن حیوانات خانگی، به ویژه سگ‌هایمان، در کمپینگ با خود لذت می‌بریم. با این حال، هوای گرم می‌تواند برای آنها مشکل ساز باشد، زیرا آنها نمی‌توانند مانند ما عرق کنند، بنابراین تنظیم دمای بدن برای آنها بسیار دشوارتر است. پس اطمینان حاصل کنید که آنها به خوبی به سایه دسترسی دارند و  به طور مداوم آب می‌نوشند. پس همانطور که برای خود آب در دسترس دارید برای همسفر کوچک‌تان هم یک کاسه نوشیدنی قابل حمل را همه جا همراه خود داشته باشید.
هرگز حیوانات خانگی را در یک چادر داغ و ماشین داغ رها نکنید – حتی برای چند دقیقه.
زمین را با دست یا پای برهنه لمس کنید. اگر برای شما خیلی گرم است، برای آنها نیز خیلی گرم است.
و در آخر یاد بگیرید که علائم گرمازدگی را در سگ ها تشخیص دهید تا بتوانید خیلی زود او را درمان کنید.

 

کمپ تابستانی با سگ ها
سبدخرید
خانه
فروشگاه
وبلاگ