راهنمای کمپینگ

لوازم بهداشتی مورد نیاز در کمپ

لوازم بهداشتی در کمپ

چه یک کمپینگ کهنه‌کار باشید و چه یک تازه‌کار، برای هر سفر دغدغه‌هایی خواهید داشت. گرم ماندن، تغذیه مناسب و استراحت ممکن است دغدغه‌های اصلی شما برای شب‌مانی در طبیعت باشد؛ اما یکی از مواردی که ممکن است در نظر نگیرید این است که چگونه تا زمانی که در سفر هستید تمیز بمانید و بهداشت خود را حفظ کنید. دانستن لوازم بهداشتی موردنیاز که در هر سفری به آن‌ها نیاز خواهید داشت می‌تواند لذت سفر شما را چندین برابر بیشتر کند.

اگر تجربه سفرهای متعددی در زندگی خود دارید ممکن است تا به امروز دانسته‌باشید برای حفظ بهداشت خود به چه لوازم بهداشتی نیاز دارید اما اگر به تازگی شروع به کمپ کرده‌اید احتمالا خیلی طول خواهدکشید تا نیازهای بهداشتی خود را کشف کنید. به همین دلیل ایران‌کمپینگ اینجاست تا کار شما را راحت‌تر و سریع‌تر کند. ما در این مقاله به شما راه‌های بهداشتی ماندن در کمپ و لوازمی که به آن‌ها نیاز خواهیدداشت را معرفی خواهیم کرد.

لوازم بهداشتی در کمپ

لوازم بهداشتی موردنیاز در کمپ کدام است؟

چادر صحرایی حمام و دستشویی

چادر حمام و دستشویی یکی از پرکاربردترین چادرهای مسافرتی در طبیعت محسوب می‌شود چراکه به آن حتما نیاز پیدا خواهید.  چادر حمام و دستشویی با ابعاد مناسب خود فضای مناسبی را برای استحمام یا استفاده به عنوان دستشویی یا رختکن به شما می‌دهد.

در دیواره چادرهای حمام و دستشویی فضاهای جیب مانندی تعبیه شده است که محل قرارگیری لباس‌ها و سایر لوازم شخصی شماست. این  جیب‌ها با خاصیت نگهداری ضد آب  امکان حفاظت از وسایل و البسه شما را در هنگام استحمام فراهم می‌کند. همچنین بدنه ضد آب پلی‌استری از خروج آب از دیواره ها جلوگیری می‌نماید. برخی از چادرهای صحرایی برای استفاده دو نفر بالغ تولید شده و کار شما را چندین برابر راحت‌تر می‌کند چراکه دیگر نیاز نیست در صف بمانید تا بتوانید استحمام یا دستشویی کنید. 

همچنین در دیواره‌های چادر حمام و دستشویی پنجره هایی برای ایجاد تهویه در  فضای داخلی چادر فراهم شده‌است. اما نگران نباشید اغلب این پنجره‌ها از بیرون دید نداشته و فضای داخلی چادر قابل رویت نیست. 

برای تهیه چادر حمام و دستشویی می‌توانید به وبسایت ایران‌کمیپنگ سر بزنید. ایران کمپینگ مفتخر است که می‌تواند به شما در تهیه محصول مورد نیاز خود کمک برساند.

دوش کمپینگ

دوش کمپینگ  یک دوش مسافرتی می‌باشد که با داشتن پمپ آب و باتری لذت استحمام و دوش گرفتن در فضای باز و کمپینگ را برای شما فراهم می‌سازد.

این محصول انواع مختلفی مانند شارژی، خورشیدی، پدالی و … دارد. 

دوش‌های صحرایی مناسب برای کلیه مصارف خانگی و سفری، شستشوی ماشین، استحمام در طبیعت، استحمام در شرایط اضطراری که دسترسی به حمام نیست، استحمام حیوانات خانگی، شستشوی ظروف و مواد غذایی و میوه در کمپ، آبیاری باغچه و …. می‌باشد. 

این دو‌ش‌ها شما را از زحمت حمام کردن با آب دریاچه‌ها خلاص می‌کند؛ دیگر نیاز نیست نگران بهداشتی بودن یا نبودن آب باشید. با دوش‌های کمپینگ از بهداشت و سلامت خود مطمئن هستید. 

دوش کمپینگ در فضای باز، نیازی به نصب ندارد، سبک وزن، کوچک و قابل حمل است و می‌توانید آن را در چمدان، کوله پشتی یا صندوق عقب ماشین نگهداری کنید. بنابراین می‌توانید در هر زمان از آن استفاده کنید.

دوش کمپینگ دارای چند نوع گیره می‌باشد که بتوانید به راحتی آن را به شاخه و چیزهایی از این قبیل و حتی سطوح صاف متصل کنید.  همچنین می‌توانید به صورت دستی از این دوش مسافرتی استفاده کنید.

توالت سیار

توالت سفری سیار از آن دسته وسیله‌های بسیار کاربردی در سفر است که نیازهای بهداشتی شما را تمام و کمال برطرف می‌کند. وزن این وسیله اغلب سبک بوده و قابلیت جمع شوندگی دارند تا حمل آن را برای شما چند برابر آسان‌تر کند. اما در عین حال این وسیله وزن یک انسان بالغ را حتی در صورت وزن بالا به خوبی تحمل می‌کند. قسمت نشیمن این وسیله اغلب از مواد نرم و باکیفیت ساخته شده است. 

ممکن است تجربه تمیز کردن توالت سفری برای شما ناراحت کننده باشد اما معمولا در کنار این توالت‌های سفری شما می‌توانید کیسه تخلیه‌ای تهیه کنید تا این روند برای شما چندین برابر راحت‌تر شود. کیسه‌های تخلیه نیز عمدتا خاصیت تجزیه‌پذیری دارند و از بابت محیط زیست خیال شما را آسوده می‌کنند.

خوب است در کنار این محصول کاور توالت فرنگی نیز تهیه کنید تا استفاده متعدد همسفران‌تان از آن شما را نگران نکند.

با تهیه این لوازم شما مسافران طبیعت از دغدغه بهداشت را دیگر نخواهید داشت و در سفر خیالتان راحت است.

سطل زباله

اگر قرار است به زودی به طبیعت سفر کنید و چند روزی از مشغله‌های شهر رها باشید سطل زباله را فراموش نکنید. شما با تهیه سطل زباله علاوه بر حفظ بهداشت محیط خود می‌توانید حفظ محیط زیست را نیز تضمین کنید. 

این وسیله نیز عمدتا قابلیت جمع شوندگی دارد و از بابت حمل آن آسوده خواهید بود بنابراین به راحتی می‌توانید آن را در پشت ماشین خود جا داده و با خود حمل کنید. 

لوازم بهداشتی در کمپ

لوازم بهداشتی شخصی موردنیاز در کمپ

کیف‌ لوازم بهداشتی

برای شروع بسته‌بندی لوازم بهداشتی خود حتما به یک کیف جداگانه نیاز خواهید داشت. این کیف باید مخصوص لوازم بهداشتی شما در طول سفر باشد. این کیف می‌تواند یک کیف بزرگ مانند کیف‌های ذخیره سازی لوازم کمپینگ یا شبیه آن باشد یا کیف‌های کوچک‌تر مانند کیف‌های لوازم آرایشی. آنچه مهم است این است که شما کیف لوازم بهداشتی جداگانه‌ای برای خود تهیه کنید.

صابون یا شوینده زیست تجزیه‌پذیر

زیست تجزیه‌پذیر معادل انگلیسی Biodegradable است. این واژه به موادی اطلاق می‌شود که فرایند تجزیه و منحل شدن آن‌ها   توسط ارگانیسم‌ها (باکتری‌ها و یا قارچ‌ها) صورت می‌پذیرد و برای محیط‌زیست کمتر خطرآفرین است. این صابون یا شوینده را می‌توان برای تمیز کردن ظروف، شستن لباس‌ها، شستن دست ها یا به طور کلی شست‌وشو هرچیزی در کمپ به‌خصوص هنگام دوش گرفتن  استفاده کرد. با این محصول، شما یک محصول چند منظوره خواهیدداشت که هنگام شست‌وشو به کمک شما می‌آید. 

حوله کوچک شخصی  (خشک شدن سریع)

همیشه در سفر با خود یک حوله کوچک که قابلیت خشک شدن سریع دارد همراه داشته‌باشید. خودتان نمی‌دانید اما خواهیددید این حوله چقدر به کارتان خواهد آمد. این حوله علاوه بر خشک کردن شما می‌تواند به عنوان یک زیرانداز برای شما عمل کند. با قرار دادن وسایل خود روی آن از چسبیدن سوزن‌های کاج، شن، ماسه و یا حشرات به لوازم خود آسوده خواهید بود. 

دستمال کاغذی یا پارچه‌ای

با خودتان حتما دستمال همراه داشته‌باشید بسیاری از افراد از دستمال‌های پارچه‌ای در سفر خود استفاده می‌کنند اما اگر شما راحت نیستید می‌توانید از دستمال کاغذی استفاده کنید. برای نگهداری بهداشتی از دستمال‌های خود نیز می‌توانید از جادستمال کاغذی‌های مخصوص استفاده کنید تا نگران آلوده شدن دستمال‌های خود نباشید. ولی مبادا آن‌ها در طبیعت رها کنید. همیشه در لوازم خود یک زباله‌دان داشته باشید تا به محض رسیدن به محل مناسب از شر زباله‌های خود رها شوید. 

بطری‌های سیلیکونی

بطری سیلیکونی برای پر شدن با انواع مایعات، شوینده ها و مواد آرایشی طراحی شده است. بنابراین لازم نیست برای هر سفر شامپو و مایع های شوینده کوچک تهیه کنید که ممکن است بطری آن‌ها به محیط زیست صدمه بزند. کافی است به مقدار نیازتان بطری را پر کنید. بطری های سیلیکونی  اغلب تحت هیچ شرایطی نشتی ندارند.

برای سفرهای هوایی هم که حمل بطری های شیشه ای مجاز نیست، می توان از بطری های سیلیکونی استفاده کرد. این بطری ها بر روی کاشی و آینه می‌چسبند. درب بطری ها کاملاً چفت می شود و حتی فشار هوا در هواپیما نمی تواند باعث نشت مایع به بیرون شود. 

لوازم بهداشتی زنانه

به عنوان یک خانم به هیچ‌وجه لوازم بهداشتی خود را فراموش نکنید. مبتلا شدن به  بیماری‌ معمولا  بسیاری از خانم‌ها را  نگران می‌کند. شما با تهیه  توالت سفری خانم‌ها می‌توانید تا حد زیادی از نگرانی خود بکاهید. همچنین بسیاری از خانم‌ها برای حفظ محیط زیست از پدهای پارچه‌ای یا کاپ‌ها استفاده می‌کنند. اما ممکن است شما با این محصولات راحت نباشید، اشکالی ندارد اما هرگز زباله خود را در طبیعت رها یا چال نکنید. 

لوازم آرایشی شخصی

حتما با خود شانه برای مرتب کردن موهای خود همراه داشته‌باشید. اگر لوازم آرایشی دیگری مورد نیاز شماست آن‌ها را فراموش نکنید و برای جداسازی آن‌ها از سایر لوازم خود از کیف‌ لوازم آرایشی استفاده کنید. همچنین یک آینه کوچک همراه خود داشته‌باشید.   اما از بردن تیغ در طبیعت جدا خودداری کنید، اگر تیغ شما سهوا در طبیعت رها شود برای حفظ محیط زیست بسیار مخرب خواهد بود.

مسواک، خمیردندان و نخ‌دندان

نباید به این دلیل که در سفر هستید از بهداشت دهان و دندان خود غافل شوید. می‌توانید برای حفظ بهتر محیط زیست از مسواک‌های سنتی یا چوب مسواک استفاده کنید اما نباید به طورکلی بهداشت دهان و دندان خود را فراموش کنید. اگر از نخ دندان استفاده می‌کنید، نخ خود را داخل یک زباله‌دان بگذارید و از رها ساختن آن درطبیعت جدا پرهیز کنید. 

جوراب و لباس زیر

در طول سفر خود ممکن است بارها بدن و پاهای‌تان خیس و مرطوب شوند. پس به اندازه کافی با خد جوراب و لباس زیر همراه داشته باشید. می‌توانید تعداد روزهای خود را نصف کنید تا بهتر تعداد جوراب و لباسی که باید همراه خود داشته‌باشید را متوجه شوید. 

بودن در سفر به ویژه در طبیعت بسیار لذت بخش است اما ممکن است ذهن ما را در حوزه بهداشت و حفظ بهداشت شخصی درگیر کند. ممکن است ندانیم کدام لوازم بهداشتی برای سفر ضروری است و کدام ضروری نیست. در این مقاله سعی شد تا جای ممکن لوازم بهداشتی ضروری را به شما خاطرنشان کرده و به شما یادآور شویم که از بردن لوازم غیرضروری اجتناب کنید. شما  می‌توانید با مراجعه به وبسایت ایران‌کمپینگ هرگونه لوازمی را که به آن نیاز دارید تهیه کنید. فراموش نکنید ایران‌کمپینگ در کنار شماست تا از سفر خود چندین برابر بیشتر لذت ببرید.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *