راهنما, کمپینگ, مقالات

چک لیست کمپینگ و سفر | فهرست لوازم ضروری کمپ

چک لیست کمپینگ و سفر

CAMPING ESSENTIALS

چک لیست کمپینگ و سفر | فهرست لوازم ضروری کمپ | گذراندن یک هفته در فضای باز می‌تواند یک ماجراجویی شگفت انگیز و یا همزمان یک کابوس زنده باشد. معمولاً، یک تجربه خوب یا بد کمپینگ، فقط به یک عامل بستگی دارد: آنچه برای سفر بسته‌بندی کرده‌اید (یا بسته‌بندی نکرده‌اید).

داشتن لوازم ضروری کمپینگ در کوله پشتی می‌تواند به معنای تفاوت بین یک تعطیلات آرام در میان درختان و یا رفتن به نزدیکترین اورژانس باشد. فرقی نمی‌کند برای اولین‌بار کمپ می‌کنید یا یک کمپر کارکشته هستید؛ خانه را بدون وسایلی که برای بقا در طبیعت ضروری می‌باشند، ترک نکنید.

این چک لیست کمپینگ برخی از موارد ضروری و برخی از موارد اضافی اختیاری را که باید قبل از سفر کمپینگ بعدی خود در نظر بگیرید را پوشش می‌دهد. همیشه ارزش آن را دارد که قبل از هر سفری چک لیست خود را ایجاد کنید تا مطمئن شوید چیزی را فراموش نکرده‌اید. آماده سازی قبل از سفر، کلید تجربه یک کمپینگ آرام و پر از حس خوب است!

لوازم ضروری کمپینگ
CAMPING CHECKLIST

تهیه فهرست ملزومات کمپینگ

شب مانی و کمپینگ یک راه عالی برای بیرون رفتن با خانواده و دوستان یا حتی خودتان است. می‌توانید در بسیاری از پارک‌های ایالتی و ملی، در کمپ‌های خصوصی، یا حتی در حیاط خلوت خود کمپ کنید.

بیشتر کمپینگ ها شامل یک میز پیک نیک، مکانی برای پارک ماشین و مکانی برای چادر زدن هستند. بسیاری نیز حمام مشترک و آب لوله کشی دارند ولی در غیر این صورت باید برای هر یک از این موارد، جایگزین دیگری داشته باشید.

بخشی از لذت کمپینگ نیاز به تجهیزات بسیار کمی برای حضور در فضای باز است. اما داشتن یک کمپینگ راحت و خانگی نیز خوب است. اگر اولین بار است که کمپینگ می‌کنید، بهتر است برخی از این موارد را قرض یا اجاره کنید. (برای اطلاعات بیشتر مقاله کمپینگ برای مبتدیان را بخوانید >>>)

همانطور که یک کمپر باتجربه تر می‌شوید، ممکن است متوجه شوید که بخشی از سرگرمی این است که بفهمید چه چیزی برای رفع نیازهای خود همراه داشته باشید.

در حالی که در حال بستن چمدان هستید، از این چک لیست کمپینگ مفید استفاده کنید تا مطمئن شوید هیچ چیز مهمی را فراموش نمی‌کنید و مطمئن شوید که چیزهای مورد نیاز خود را تهیه می‌کنید.

به صورت کلی، لوازم ضروری کمپینگ را می‌توان به 8 دسته عمده زیر تقسیم بندی کرد. این لیست، یک لیست جامع است؛ البته که به نسبت محل کمپ مورد نظر، مدت زمان کمپ و تعداد نفرات، این ملزومات دچار تغییر خواهند شد.

ولی هر کمپر با تجربه‌ای باید قبل از سفر و کمپینگ، یک چک لیست از تمام وسایل مورد نیاز خود تهیه کند که در هنگام کمپ با همراه داشتن تمامی وسایل مورد نیاز، کمپ خوبی را سپری کند.

CAMPING ESSENTIALS

لوازم ضــروری کمپینگ

ابزار کمپینگ

چاقو، تبر، بیل یا ساطور
باتوم کوهنوردی
قطب نما
باتری
نقشه
جعبه کمک‌های اولیه

لوازم آشپزی در کمپ

قابلمه و تابه کمپینگ
ساج و سه پایه
بطری، فلاسک و لوازم حمل آب
کتری و قهوه ساز
ادویه جات و مواد غذایی لازم
یخچال مسافرتی در کمپ طولانی مدت
بشقاب، کاسه و لیوان
مایع شستشو
کیسه زباله
فندک یا کبریت

لوازم خواب در کمپ

سرپناه و آسایش

چــادر کمپینگ و مسافرتی
کیت ابزار تعمیر چادر
میخ و طناب چادر
زیرانداز زیر چادر مقاوم در برابر آب
میز و صندلی کمپینگ
سایه بان
لوازم روشنایی

لوازم آتش

کبریت، فندک و اشتعال زا
اجاق گاز مسافرتی
سرشعله و کپسول گاز
منقل و کباب پز
بخاری هیزمی
سه پایه آتش

لوازم بهداشتی در کمپ

صابون، شامپو و …
مسواک، نخ دندان و خمیر دندان
دستمال کاغذی

پوشاک کمپینگ

جوراب
کفش
دمپایی
چکمه
شلوار کوهنوردی/کمربند
لباس زیر
کلاه
بلوز کوهنوردی
کاپشن و سوییشرت
بیس لایر
عینک
لباس شنا
پانچو
دستکش
گتر

لوازم شخصی در کمپ

کیف و کوله پشتی
کیف پول
مدارک شخصی شناسایی
حوله
داروهای عمومی و شخصی
پاوربانک، کابل و شارژر همراه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.