راهنما, کمپینگ

کمپینگ برای مبتدیان؛ 8 نکته ضروری برای اولین سفر کمپینگ

راهنمای اولین سفر کمپینگ

کمپینگ راهی فوق العاده برای گشت و گذار در فضای باز، استشمام هوای تازه و گذراندن زمان با دوستان و خانواده است. کمپ در طبیعت ممکن است برای مبتدیان و افراد بی تجربه در ابتدا دشوار باشد. بنابراین در اینجا 8 نکته مهم برای اینکه اولین بار کمپینگ خود را لذت بخش و بدون استرس سپری کنید، آورده شده است.

1

انتخاب محل کمپینگ

برای اولین تجربه کمپینگ، کمپ سایت‌های بسیار متنوعی در دسترس شما خواهد بود. یکی از موارد مهمی که در انتخاب محل کمپ باید به آن توجه کنید، عبارت است از اینکه محل موردنظر ایمنی کافی برای کمپ کردن را داشته باشد.

در زبان انگلیسی به این محل‌های مناسب کمپ، چایلد فرندلی (child friendly) گفته می‌شود. در صورت تایید مکان از لحاظ ایمنی، داشتن امکانات بهداشتی مانند توالت و حمام نیز باید ارزیابی شوند.

به عنوان اولین اقدام به کمپ، یک برنامه‌ریزی با امکانات کیفیت بالا و یک محل کمپ در نزدیکی خود انتخاب کنید تا در صورت فراموش کردن چیزی، مکان‌های زیادی برای غذا خوردن و خرید لوازم وجود داشته باشد.

محل کمپینگ

2

خرید چادر مسافرتی

چادرها در اشکال و اندازه‌های مختلف وجود دارند ولی نکته حائز اهمیت این است که چادر مناسب خود را خریداری کنید.

پیشنهاد ما این است که هنگام انتخاب چادر، چادری را انتخاب کنید که یک یا دو اندازه بزرگتر از تعداد افرادی باشد که از آن استفاده می‌کنند. این امر به فضای کافی برای نگهداری وسایل شما در چادر و داشتن فضای راحت برای خواب راحت، کمک می‌کند.

برای انتخاب چادر مناسب سفر و کمپینگ خود، می‌‌توانید مقاله راهنمای خرید چادر را در قسمت مقالات و راهنمای سایت ایران کمپینگ مطالعه کنید.

3

خرید کیسه خواب

برای کمپینگ در هر زمان از سال، ایده خوبی است که یک کیسه خواب به همراه داشته باشید؛ زیرا ممکن است دما در شب کاهش یابد. هنگام انتخاب کیسه خواب، به فصل و دمای کامفورت و آسایش آن توجه کنید تا مطمئن شوید که دمای مناسبی را برای زمانی از سال که برای کمپ انتخاب می‌کنید، حفظ می‌کند.

مقاله راهنمای خرید کیسه خواب در قسمت مقالات و راهنمای ایران کمپینگ، یک طرح کلی از تمام ملاحظات مهم هنگام انتخاب کیسه خواب را برای شما ارائه می‌دهد.

کیسه خواب الیاف نیچرهایک U350S

4

چادر زدن را تمرین کنید

یکی از مهم ترین نکات برای تجربه اول کمپینگ این است که برپایی و بستن چادر را در خانه تمرین کنید. این امر به شما اطمینان می‌دهد که چگونه چادر را باز و بسته کنید و هر مشکل احتمالی را در حالیکه در خانه هستید، نه در محل کمپینگ، حل کنید!

5

یک کمپ تمرینی داشته باشید

هنگامی که تمرین خود را برای برپایی چادر انجام دادید، چرا یک کمپ تمرینی نداشته باشید؟

کمپینگ برای مبتدیان می‌تواند دلهره آور باشد، اما گذراندن یک شب در باغ، به شما کمک می‌کند تا در مورد میزان لباس‌هایی که باید بپوشید و اینکه آیا تجهیزات شما کافی است، قضاوت کنید.

6

راه اندازی در کمپ

هنگام برپایی چادر، سعی کنید آن را در محلی باز کنید که سطح زمین صاف باشد و از هر گونه زباله‌ای که می تواند به چادر شما آسیب برساند، خالی باشد. همیشه پشت چادر را در مقابل باد قرار دهید تا پایداری بیشتری داشته باشد و میخ‌های خود را با زاویه 45 درجه در زمین قرار دهید.

7

فهرست ملزومات کمپینگ تهیه کنید

کمپینگ برای مبتدیان می‌تواند یک چالش باشد، به خصوص زمانی که از نوع تجهیزات مورد نیاز خود مطمئن نیستند. برای سهولت این امر، چک لیست خود را تهیه کنید تا مطمئن شوید چیزی را از خاطر نبرده باشید.

8

وعده‌های غذایی را از قبل برنامه ریزی کنید

برنامه‌ریزی غذایی، که قرار است چه چیزی بخورید و چگونه آن را بپزید، می‌تواند باعث صرفه‌جویی در زمان و دردسر برای یک کمپینگ مبتدی شود.

قوانین محل کمپینگ خود را از قبل بررسی کنید تا ببینید آیا مجاز به روشن کردن آتش در آن مکان هستید یا خیر. همچنین در مورد رستوران‌های اطراف که می‌توانید در آن‌ها غذا بخورید، تحقیق کنید.

کمپینگ برای مبتدیان می تواند هیجان انگیز و خاطره انگیز باشد، اگر آن را درست انجام دهید. اگر این 8 نکته را دنبال کنید، اولین سفر کمپینگ شما مطمئناً موفقیت آمیز خواهد بود!
اکنون شما برای اولین سفر کمپینگ خود آماده هستید، زمان آن است که تجهیزات مناسب را تهیه کنید!
شما می‌توانید اقلام لازم برای برپایی کمپ خود را از سایت مجموعه ایران کمپینگ با دسته بندی متنوع محصولات تهیه کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.